Bestyrelsen

Frivillingcenter Mariagerfjord´s bestyrelsen består af 7 personer, hvor kommunalbestyrelsen udpeger den ene, og øvrige er valgt på generalforsamlingen.


Niels Juel

Niels Juel

Formand
E-mail: formand@fcmf.dk
Tlf.: 60 21 81 37

Per Mathiesen

Per Mathiesen

Næstformand
E-mail: nformand@fcmf.dk

Janne Jensen

Janne Jensen

Sekretær
E-mail: janne@fcmf.dk

Erik Brandt

Erik Brandt

Bestyrelsesmedlem
E-mail: erik@fcmf.dk

Faketa Leto

Faketa Leto

Bestyrelsesmedlem
E-mail: Faketa@fcmf.com

Jan Vestergaard

Jan Vestergaard

Bestyrelsesmedlem
E-mail: jan@fcmf.dk

Marianne Ladefoged

Marianne Ladefoged

Bestyrelsesmedlem, udpeget af byrådet
E-mail: marianne@fcmf.dk

Sawsan Ejo

Sawsan Ejo

1. Suppleant

Ingermann Sørensen

Ingermann Sørensen

2. suppleant

Senior
Seniorer mødes om fælles aktiviteter.
Integration
Kulturer mødes på tværs af etniske skel.
Foreningshåndbog
Svar støtte skabeloner
Socialvejviser
Frivillige støtter socialt
NGO job
Job i den frivillige verden
Techsoup
Softwareløsninger til frivillige